Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Lekturki spod chmurki III b

Klasa III B realizuje Projekt Edukacyjny “Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. ?Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Podróżowanie przez czytanie”. Każda przeczytana lektura zabiera uczniów w podróż ✈️ kolejno po Polsce, Europie i Świecie.  Uczniowie muszą również zrealizować wybrane zadania.
Pierwszą lekturą z jaką zapoznali się uczniowie klasy trzeciej  był “Sposób na Elfa” M. Pałasza. Dzieci omawiając lekturę o przygodach Elfa i jego pana tworzyły lekturniki, wykonały piękne plakaty zachęcające do jej przeczytania oraz zebrały wszystkie przedmioty związane z lekturą w PUDEŁKU. ? Ponadto “wirtualnie” zwiedziły piękny Wrocław, który jak się okazało, pod wieloma względami jest miastem WYJĄTKOWYM. Mnóstwo ciekawostek i informacji o tym mieście dzieci spisały i stworzyły folder informacyjny w rozmiarze XXXL ?  Z efektami działań mogą zapoznać się wszyscy uczniowie szkoły.  

oprac. M.Krzyś