Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Spotkanie z policją

W dniu 12 września b.r. uczniowie klas 0- 3 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy – młodszym aspirantem Magdaleną Baran oraz aspiranantem sztabowym Jackiem Batorem, zorganizowanym przez pedagoga szkolnego.

 Spotkanie było okazją do przypomnienia najważniejszych zasad związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pani policjantka  zwróciła też uwagę na znaczenie odblasków oraz konieczność umieszczania  dzieci w fotelikach i zapinania pasów. Przypomniała także o bezpiecznej jeździe na rowerze i prawidłowym zabezpieczaniu głowy poprzez zakładanie kasku. Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był mini konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi poruszania się po drodze, mieli też okazję zadać szereg pytań związanych z tym tematem. 

prac. pedagog szkolny T. Otulska