Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Poznajemy nasze Podkarpacie

Klasa 6 wzięła udział w wycieczce „Poznajemy nasze Podkarpacie”- czyli jego walory krajobrazowe, historię kulturalną, przemysłową i wojenną.

Ciepły i słoneczny dzieńdodał uroku naszej wycieczce, podczas której z przewodnikami  poznawaliśmy: Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce, miejsce pobytu św. Jana Pawła II w klasztorze oo. Bernardynów w Dukli, uczniowie zapoznali się ze zbiorami militarnymi w Muzeum Historycznym w Dukli, podziwialiśmy panoramę okolicy ze wzgórza Franków – również z historią wojenną w tle. W Żarnowcu, w domu M. Konopnickiej, poznaliśmy ciekawostki z życia i twórczości pisarki.Wreszcie, w malowniczym miejscu blisko Zamku Kamieniec w Odrzykoniu był czas na smaczną pizzę „Mocium Panie”  oraz czas na relaks. W tej okolicy zwiedziliśmy z przewodnikiem Zamek Kamieniec (z historią „Zemsty” A. Fredry), spacerowaliśmy po Rezerwacie „Prządki”, a na zakończenie wycieczki czekała na nas gorąca czekolada w słynnej Pijalni Czekolady w Korczynie.

oprac. A. Gruszecka, M. Bury