Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Mistrz Ortografii ‘2022

Nauka ortografii jest piętą achillesową wielu uczniów.Aby urozmaicić zadanie pracy nad nabywaniem umiejętności nawyku dbania o czystość i piękno języka ojczystego zespół nauczycieli języka polskiego  zorganizował kolejną edycję konkursu o tytuł ,, Mistrza Ortografii”. Konkurs składał się z dwóch etapów. W kasowych eliminacjach nauczyciele wyłonili po czterech najlepszych znawców ortografii.
  Finał konkursu odbył się 13 kwietnia 2022 r. Zadaniem uczestników było bezbłędne napisanie tekstu ze słuchu. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 4-6 oraz 7- 8.   Wspólnym tematem obu dyktand były  szkolne kłopoty i troski nastolatków .
WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO:
Kategoria I:   uczniowie  kl. 4-6
1.miejsce:Mateusz Kozik kl.6a
2.miejsce: Amelia Piecuch kl.4b
3.miejsce Laura Urbanowicz kl.5a
Wyróżnienia:
Laura Sekuła  kl.4b,   Martyna Mroczek kl.4b      
Kategoria II : klasy 7- 8
1.miejsce: Nadia Kardyś kl.7a
2.miejsce Maja Świstak kl.7c
3.miejsce Michał Bysiewicz kl.7c
 
Wyróżnienia:
Natalia Kuczek kl.8b. ,Maciej Przywara kl.7c, Amelia Góra kl. 7a
Zwycięzcy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Komitet Rodzicielski.

 oprac. M.Jarosz