Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Pasowanie na Czytelników Biblioteki Szkolnej

„My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy kochać książki,

Krzywdy zrobić im nie damy”

 

 Uczniowie klas pierwszych w dniach 24 oraz 31 stycznia, zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

W pierwszej części spotkania pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się swoją wiedzą: odpowiadali na pytania związane z biblioteką i książkami oraz brali udział w bajkowej zabawie. Egzamin zdali celująco. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając je. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika oraz zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na zakończenie każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę oraz książki przekazane szkole w ramach kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Naszym najmłodszym czytelnikom

życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Niech ten świat rozwija Waszą ciekawość, wyobraźnię i umiejętności.

 

oprac. A.Skóra