Konkurs literacki “Są gdzieś okna, które płoną cały czas”

Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności “Są gdzieś okna, które płoną cały czas” połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).

Celem projektu jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.

Konkurs literacki jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, pamiętnika, reportażu lub opowiadania.

Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (wraz z wymaganymi załącznikami) do 8 marca 2022r.

Podsumowaniem projektu będzie koncert 8 kwietniao godzinie 12.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.Podczas tego wydarzenia zostaną ogłoszone wyniki. Na galę finałową przybędzie gość specjalny – Jan Mela, z którym również przewidziane jest spotkanie o godzinie 17.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Organizatorami projektu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie. Współorganizatorami są również: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się w regulaminie na stronie II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyśluhttp://lo2przemysl.edu.pl/a,140,konkurs-literacki-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas

Do pobrania również formularz zgłoszeniowy (zał. nr 2) oraz wzór zgody opiekunów na udział dziecka w konkursie (zał. nr 3).

Ewentualne pytania proszę przesyłać na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl

REGULAMIN-V-PODKARPACKIEGO-KONKURSU-LITERACKIEGO-22 (1)