Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Pamiętamy o naszych bohaterach …

Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą przystąpili do akcji „ Szkoła Pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta, regionu. W ramach działań uczniowie odwiedzili Cmentarz Wojskowy, gdzie wychowawca przypomniał im historię naszej ojczyzny, zapalili znicze przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą żołnierzy poległych w I i II Wojnie Światowej. Uczniowie zauważyli, że leżą tam również zabici przez hitlerowców polscy więźniowie, których śmierć nastąpiła 27 czerwca w 1940r. Na cmentarzu spoczywają także znane w Dębicy osoby. W drodze powrotnej uczniowie nie zapomnieli o Patronie Szkoły- ks. prof. Alojzym Franciszku Nosalu.

oprac. A.Skała