Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Narodowe Święto Niepodległości

Cała szkoła w dniu 10 listopada świętowała rocznicę odzyskania niepodległości. Dzieci w Zerówce utrwaliły symbole narodowe, a o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, w ramach akcji MEN “Szkoła do Hymnu”. Mamy nadzieję, że lekcja ta zapadnie w pamięci naszych małych Polaków.

oprac. I. Bonar

 
Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania wolności przez Naród Polski .  Dnia 10 listopada 2021 r. w naszej szkole wysłuchaliśmy audycji słowno-muzycznej, podczas której przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz  recytacjami wierszy. Nasza społeczność szkolna uczestniczyła w ogólnokrajowej akcji „Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 wszyscy uczniowie odśpiewali w klasach „Mazurka Dąbrowskiego”. Audycja została przygotowana przez panią B. Krauze, A. Skałę i A. Gruszecką oraz pana R. Kołtuna.