Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Czyste powietrze wokół nas

W listopadzie uczniowie klasy “0” realizowali tematy z programu profilaktycznego “Czyste powietrze wokół nas”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się  co dymi, a także że dym jest szkodliwy dla zdrowia. Poznały postać sympatycznego dinozaura “Dinka”, który pomagał dzieciom w rozwiązywaniu stawianych zadań, uczył współdziałania w zespole i odpowiedzialności za wykonanie wspólnych prac. Podczas trwania programu dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia i dowiedziały się, w jaki sposób należy zachować się, w obecności osoby palącej papierosa. Podczas trwania programu uczniowie spotkali się z pielęgniarką, która opowiedziała o swojej pracy, a także omówiła szkodliwości palenia papierosów i uświadomiła dzieciom ile złych konsekwencji to za sobą niesie. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

oprac. I.Bonar