Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

11 listopada

Poczet Sztandarowy w dn. 11 listopada 2021r. godnie reprezentował społeczność „Dziesiątki”. Uroczyste obchody odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się o godz. 10.00 na Placu Gryfitów. Przy figurze Matki Bożej, wzniesionej w 1919 r. jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość. Następnie, o godz. 10:30, została odprawiona msza św. w kościele pw. św. Jadwigi, a po niej uczestnicy uroczystości przeszli na dębicki Rynek, gdzie odbyła się część oficjalna, która rozpoczęła się wciągnięciem flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego. Podczas uroczystości odczytano apel pamięci, a żołnierze 33. Batalionu Lekkiej Piechoty im. ppłk. Adama Lazarowicza oddali salwę honorową.

W skład pocztu wchodzili: Dominik Matłok, Karol Kukla, Marianna Wrzosek-Sadziak, Róża Florka,Nikola Gąsior

oprac. A. Skała