Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Zbiórka karmy i legowisk

Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy 4 października – święto, które istnieje od 1931 roku. Obchodzone jest w dzień wspomnienia w Kościele Katolickim Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologii.

Światowy Dzień Zwierząt to dobra okazja by przypomnieć, że nasi czworonożni przyjaciele nie są rzeczami, a istotami żywymi, które posiadają swoje prawa (nad którymi czuwa szereg organizacji pozarządowych) i zasługują na godne traktowanie. Dziś szczególną uwagę zwracamy na warunki życia zwierząt bezdomnych i przebywających w schroniskach. Nie zapominamy o zwierzętach pokrzywdzonych, które padły ofiarami przemocy oraz tych z nielegalnych hodowli.

Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu przez cały miesiąc październik organizuje w naszej szkole zbiórkę karmy, legowisk. Zebrane dary przekażemy  do podopiecznych dębickiego schroniska dla zwierząt!

Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się do tej szlachetnej akcji!