Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Spotkanie z Policją

Początek września to czas przypomnienia podstawowych zasad związanych z bezpieczeństwem dzieci, w tym w szczególności zasad bezpiecznej drogi “do” i “ze” szkoły. Tradycyjnie więc w dniu 9 września b.r. uczniowie klas 0- 3 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy – sierż. szt. Magdaleną Baran, zorganizowanym przez pedagoga szkolnego.

 Spotkanie było okazją do przypomnienia najważniejszych zasad związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pani policjantka  zwróciła też uwagę na znaczenie odblasków, kamizelek odblaskowych oraz konieczność umieszczania  dzieci w fotelikach i zapinania pasów. Przypomniała także o bezpiecznej jeździe na rowerze i prawidłowym zabezpieczaniu głowy poprzez zakładanie kasku. Dodatkową atrakcją była prezentacja radiowozu policyjnego. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi poruszania się po drodze, mieli też okazję zadać szereg pytań związanych z tym tematem. Praktycznie ćwiczyli zachowanie na przejściu drogowym.

                                                                                                oprac. Pedagog szkolny