Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Eko – Tropiciele na Start!

“Eko – Tropiciele na Start!” – z takim hasłem uczniowie klas: 1 a, 1 b, 2 a, 2 b, rozpoczęli pierwsze z serii zajęć “Jestem Eko – logiczny”, odbywających się przy współpracy firmy Can – Pack. Pierwsze zajęcia odbyły się w terenie, a złota polska jesień sprzyjała małym poszukiwaczom. Przed wyruszeniem grup, p. Dorota Cebula powitała uczestników i zapoznała ich z tematem zajęć. Mianowała ich także na “Eko – Tropicieli SP 10”.  W dalszej części trasy towarzyszyły dzieciom panie: Anita, Ela, Kasia, Monika. Podczas spaceru uczniowie mieli do wykonania szereg zadań m.in. rozpoznawali i nazywali drzewa w okolicy, rozwiązywali rebusy i zaszyfrowane ekologiczne hasła, segregowali śmieci. Po wzorowym wykonaniu zadań na uczestników czekała miła niespodzianka – pełna słodkości piniata wykonana z materiałów ekologicznych.

oprac. M. Bury