Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z komisją Europejską. Nasza szkoła co roku włącza się we wspólne obchody tego święta. Z okazji dwudziestej rocznicy dnia języków odbyła się barwna prezentacja krajów i języków, z kolorowymi strojami, flagami, a nawet degustacją potraw charakterystycznych dla reprezentowanych państw. Uczniowie wzięli również udział w quizie językowym, w którym mogli wykazać się wiedzą o językach. Na koniec zostali nagrodzeni uczniowie klasy 8a, którzy zwyciężyli w konkursie z okazji Europejskiego Dnia Języków. Pamiętajcie kochani: to prawda, że “Polacy nie gęsi i swój język mają”, ale języków obcych warto się uczyć, bo one są kluczem, który otwiera świat.

oprac. J. Sosin, J. Święch

 

Uczniowie klasy 5 b przyłączyli się do obchodów Dnia Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. W naszej klasie w tym dniu panowała kultura Portugalii. Przy tradycyjnej muzyce mieliśmy możliwość zasmakowania kuchni portugalskiej, czyli różnego rodzaju puddingu, galaretek, babeczek, itp.

oprac. A. Skała