Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Spotkania z ,,emocjami”

Uczniowie klasy 6c zrealizowali  od stycznia do maja projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w Klasie pt.,, Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” W trakcie  ośmiu spotkań  szóstoklasiści wzięli udział w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali i wyrażali  własne emocje. Poznali także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwinęli empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy.   12  maja  uczestniczyli  się wykład online   pt.: “Jak uczy się mózg?”, który poprowadził ekspert- dr Wojciech Glac..  Uczniowie dowiedzieli się o tym, jak jest zbudowany ich mózg oraz w jaki sposób pracuje. Dzięki temu zrozumieli , co jest potrzebne, aby nauka przychodziła w sposób naturalny.  Uatrakcyjnieniem wydarzenia była możliwość zadawania  i przesyłania  na czacie swoich pytań, na które  ekspert odpowiadał  im w kolejnej części spotkania.

oprac. M. Jarosz