Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Tradycyjny Sad

Grupa uczniów z klasy 6c i 6b przystąpiła do projektu „Tradycyjny Sad”. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych i zachęcenie uczniów do aktywnego przywracania ich w swoim sąsiedztwie. Zwieńczeniem projektu ma być założenie mini sadu owocowego w pobliżu naszej szkoły.

Więcej szczegółów o projekcie można znaleźć na stronie: www.tradycyjnysad.pl

W naszym zespole projektowym „Szkolni Ekolodzy – owocowo zakręceni” pracują następujące osoby:

 mgr Maria Ochab – opiekun

Jakub Babicz, Nikola Gąsior, Martyna Kolebuk, Amelia Nykiel,  Małgorzata Panas, Wiktor Socha, Oliwia Szymaszek,  Emila Śliwa, Kinga Świerk, Aleksandra Tumińska

Każdy z nas otrzymał zadanie do wykonania. Nasze wysiłki zakończyły się sukcesem.

Miło nam poinformować, że zdobyliśmy grant w pierwszym etapie konkursu „Tradycyjny Sad”. W tym roku środki finansowe z otrzymanego grantu będą przeznaczone na założenie mini sadu czereśniowego na terenie szkoły.

oprac. Maria Ochab