Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Finalista Olimpiady Informatycznej

Adam Stanoch, uczeń klasy 7b, jest Finalistą Olimpiady Informatycznej Juniorów!!! 

Jest jedynym uczniem z Podkarpacia!!

Przed nim jeszcze III tura zawodów.

W Olimpiadzie Informatycznej Juniorów mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Konkurs jest indywidualny, tj. każdy sam startuje w zawodach

  • Zawody I stopnia (oprócz tury testowej) są przeprowadzane przez internet (konkretnie SIO2). Zawody te są podzielone na trzy tury:

    • tura z pytaniami testowymi odbyła się 7 października 2020. w zarejestrowanych szkołach. Polegała ona na rozwiązaniu testu sprawdzającego podstawową wiedzę w wybranym języku programowania (C++ albo Python) oraz znajomość podstawowych zagadnień algorytmicznych. Tura testowa będzie składać się z 30 pytań i będzie trwać 100 minut. Każde pytanie w teście jest warte 10 punktów. 
    • turę otwartą (rozpoczynającą się 27 października 2020 i kończącą się 7 grudnia 2020), która polegało na rozwiązaniu od 4-6 zadań programistycznych. 
    • turę ukrytą (rozpoczynającą się 24 listopada 2020 i kończącą się 4 stycznia 2021). Ta tura jest bardzo podobna do tury otwartej. W turze ukrytej masz do rozwiązania 4-6 zadań algorytmicznych, każde warte ponownie 100 punktów. 
  • Zawody II stopnia rozgrywane były 13 marca 2021 (w sobotę).  Przed zawodami odbyła się sesja próbna, która ma na celu sprawdzenie, czy wszystko działa poprawnie. Po tej sesji odbędą się właściwe zawody, które będą się składać z jednej sesji trwającej 4 godziny. Podczas tej sesji zmierzysz się z dwoma, trzema, lub czterema zadaniami, których format będzie identyczny do zadań z tury ukrytej zawodów I stopnia.  Komitet Główny OIJ postanowił do zawodów III stopnia zakwalifikować wszystkich zawodników, którzy zdobyli w zawodach II stopnia co najmniej 110 punktów.

  • Zawody III stopnia odbędą się w pierwszej połowie maja lub czerwca 2020 w Warszawie. Jeżeli tutaj dotarłaś/eś, gratulujemy! Jesteś finalistką lub finalistą Olimpiady Informatycznej Juniorów. W szczególności masz już szóstkę z informatyki oraz wolny wstęp do wybranej przez Ciebie szkoły średniej.