Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W ramach obchodów tego święta  uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII  wzięli udział w akcji służącej propagowaniu kultury języka. 
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w dowolnej technice plastycznej (np. rysunek kredkami lub farbami, grafika komputerowa, kolaż) kolorowego plakatu w formacie A4. 
Praca zatytułowana ,,Szanuj swój język ojczysty” mała w czytelnej formie zilustrować 3 pomysły na to, jak dbać o poprawność i kulturę języka polskiego. 1 miejsce zajęła praca  Zuzanny Wielgus kl.7a,2. miejsce Tomasz Mikrut kl. 4a, 3. miejsce Natalia Kuczek kl.7b  

   22 lutego  odbyły się w klasach IV- VIII okolicznościowe zajęcia  języka polskiego. Na lekcjach   czytaliśmy ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijaliśmy słownictwo, ćwiczyliśmy poprawność ortograficzną, graliśmy w gry językowe. To były wspaniałe zajęcia,  na których  poprzez  działanie, doświadczanie, aktywne uczestnictwo,  wszyscy mogliśmy  poczuć  dumę z bogactwa naszego języka. 

                                                                                                 Zespół Nauczycieli Języka Polskiego