Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Już po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej kampanii

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W ramach obchodów tego święta we wszystkich klasach odbywać się będą zajęcia poświęcone bezpieczeństwu uczniów w sieci p.n. “Szanuję, nie hejtuję”. Ponadto, zarówno uczniowie jak też rodzice mogą zapoznać się z ciekawymi informacjami umieszczonymi w szkole – gazetka tematyczna. Przede wszystkim jednak warto skorzystać z materiałów dostępnych w Sieci. Wiele ciekawych propozycji – interesujących i godnych polecenia – znaleźć można na stronie edukacja.fdds.pl oraz akademia.nask.pl a przede wszystkim skorzystać z propozycji umieszczonych na stronie organizatora akcji tj.

https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html

Można również skorzystać z ciekawych kursów e-learningowych przeznaczonych zarówno do dzieci, młodzieży, rodziców czy profesjonalistów.

Pamiętajmy! Warto korzystać z  możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju, ale trzeba ciągle przypominać o tym, w jaki sposób to robić, aby było dobre i bezpieczne!

                                                                                                          oprac. pedagog szkolny