Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Mikołaj w Zerówce

Wiemy o tym z telewizji, radia, prasy, że nastały teraz takie dziwne czasy. Jakich nie pamięta nikt od wielu lat, że się zmienia cały świat. Nic już nie jest jakie było. To, co było się skończyło, w naszym kraju oraz w krajach dookoła.
Choć dorośli mówią wszędzie: „nie wiadomo jak to będzie”,
dzieci wiedzą – w grudniu zjawi się Mikołaj!  Mikołaj, Mikołaj, on nigdy nie zawiedzie!
Mikołaj, Mikołaj, siwiutki i święty, przywiezie jak co roku nam wszystkim prezenty! 

(sł. Marek Bartkowicz, muz. Robert Obcowski)

I w tym roku Mikołaj nie zawiódł i odwiedził nasze przedszkole.

Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- tańce, piosenki , oraz własnoręcznie wykonane upominki.

Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Radości nie było końca. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci zaprosiły go już na następny rok!

opracowała: Elżbieta Mertin