Okrągłe rocznice

Dobiegły końca działania związane z 660 leciem lokacji miasta Dębica połączonych z 10.rocznicą ustanowienia św. Jadwigi patronką miasta.
            W ramach akcji nasza szkoła zorganizowała międzyszkolną zbiórkę gier planszowych przebiegającą pod hasłem: „Pomagaj jak święta Jadwiga”, której celem było nie tylko okazanie wsparcia chorym dzieciom, ale też propagowanie idei wolontariatu i zachęcanie do spojrzenia na postać patronki miasta jako na osobę, której postawę warto naśladować w dzisiejszych czasach.
            Przeprowadziliśmy też Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny. Potyczki drużynowe wymagały nie tylko wiedzy, ale też dużej pomysłowości i dyscypliny czasowej. Zagadnienia związane z historią i kulturą dotyczyły nie tylko naszego miasta, ale też i Polski i miały na celu zachęcenie uczniów do samokształcenia, wzbudzenie uczuć patriotycznych a także uczucia przywiązania i szacunku do naszej Małej Ojczyzny,

Warto nadmienić,że uczniowie SP 10 zajęli I miejsce – ex aequo z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5.
            Zorganizowaliśmy także Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – techniczny zatytułowany “Św. Jadwiga Śląska patronką Dębicy”, który polegał na wykonaniu prac przestrzennych związanych z postacią świętej. Wszystkie piękne prace obejrzeć można na wystawie w Urzędzie Miasta.
            Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych. Dzieci z dębickich przedszkoli miały możliwość odwiedzenia naszej szkoły, obejrzenia prezentacji dotyczącej patronki miasta, a następnie wykonania prac plastycznych.
            Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do akcji!

oprac. Agata Szelest