Akcja “My nie gryziemy”

We wtorek  – 14 listopada – uczniowie z klas I – III mieli okazję znaleźć się w niezwykłym pojeździe – amerykańskiej ciężarówce, na pokładzie której odbyły się ciekawe zajęcia  w sali multimedialnej w ramach piątej edycji Ogólnopolskiej Akcji fundacji Ewy Naworol pod nazwą ,,My Nie Gryziemy”-  bezpieczna komunikacja dziecka z psem. Honorowy patronat nad akcją w Dębicy objął Burmistrz Miasta  – Mariusz Szewczyk.
Uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach z zakresu profilaktyki pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, prawidłowego żywienia psów. Ważnym tematem spotkań było przypomnienie lub nauka jak prawidłowo zajmować się zwierzętami. Nie zabrakło nauki bezpiecznej pozycji, którą należy przyjąć w przypadku ataku czworonoga. Zajęcia były niezwykłą okazją do nauki odpowiedzialności, poczucia obowiązku, wrażliwości na potrzeby zwierzaków.

Tekst i foto: T. Otulska