Nagrody w konkursie origami

“Hiacynt” Aleksandry Fortuny  IMG_9874uczennicy klasy 6b i
“Lilie” Dawida Sroki, ucznia klsy 5aIMG_9881
znalazły się wśród 49 nagrodzonych prac.

Pozostali uczestnicy i ich prace.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęły 292 prace z 35 placówek oświatowo-wychowawczych i kulturalnych z województwa podkarpackiego. Nad ich przygotowaniem czuwało 84 nauczycieli i instruktorów.

XI edycja wojewódzkiego konkursu plastycznego „WIOSNA W PAPIEROWYM OGRODZIE” przebiegała pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa p. Tadeusza Ferenca i Podkarpackiego Kuratora Oświaty p. Małgorzaty Rauch.

Konkurs został zorganizowany kolejny już raz przez rzeszowski oddział Polskiego Centrum Origami i Rzeszowski Dom Kultury, filia „Pobitno”.

Origami (jap. 折り紙 origami?) – sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono że w procesie robienia origami nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać.Origami jest sztuką ładu i harmonii, sztuką skupienia, równowagi, aktywną zabawą.

oprac. Dorota Cebula