XIII edycji konkursu „Niech bije zielone serce Ziemi”

OBCHODY DNIA ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10

25 kwietnia 2017 r. odbyło się podsumowanie XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego „Niech bije zielone serce Ziemi”. W konkursie wzięli udział  uczniowie klas I – III ze wszystkich dębickich szkół podstawowych.  Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Dębica. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 10 , Nadleśnictwo Dębica, Stowarzyszenie „Dziesiątka”.
Konkurs realizowany był w dwóch kategoriach; wiedzy przyrodniczo – ekologicznej oraz pracy plastycznej.
W tej edycji zadaniem uczestników było wykonanie plakatu pt. „Dziwolągi, odmieńce i cudaki w świecie przyrody”.  Z kolei test wiedzy dotyczył rozszerzonych wiadomości z zakresu przyrody oraz znajomości wielu pojęć ekologicznych. Wręczenie nagród poprzedziło przedstawienie pt. „Albinoska”, w wykonaniu uczennic z klas trzecich, przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Krzyś i p. Renaty Gakan.  Przedstawienie tematyką nawiązywało do tegorocznego tematu konkursu plastycznego tj.  ukazania  inności i odmienności niektórych gatunków roślin i zwierząt.
Nagrody zwycięzcom konkursu wręczał  prezes Stowarzyszenia „Dziesiątka” p. Szczepan Mroczek, dyrektor Szkoły p. Mariusz Zając oraz vice dyrektor p. Piotr Mazur.

Laureaci konkursu

Zuzanna Bobulska

Maja Parkitna

Kinga Świerk