Oszczędzaj w SKO

Szkolne Kasy Oszczędzania to największy i najstarszy w Polce program edukacji finansowej.

W naszej szkole już od 5 lat działa Szkolna  Kasa Oszczędności pod patronatem Banku PKO BP w Dębicy.

Opiekun SKO został przeszkolony pod kątem prawidłowego zarządzania uczniowskimi pieniędzmi.

Opiekunem  SKO została pani Agnieszka Skała.

Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się  z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei  gospodarowania posiadanymi kieszonkowymi, oszczędnościami, itp.Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci:

• zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej  rzeczy
  • kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje,
  • nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.

Dzięki udziale w programie uczniowie:

• nauczą się zarządzania finansami osobistym
  • wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania
  • zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie
  • nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

Program  edukacyjno- finansowy SKO Bank Polski przeznaczony jest dla uczniów od 5. do 13. roku życia. PKO BANK POLSKI wprowadza pakiet bezpłatnie prowadzonych elektronicznych kont dla uczniów. Przystępując do programu , każde dziecko oszczędzające w SKO otrzyma legitymację ze swoim indywidualnym numerem konta SKO, na które można będzie wpłacać u opiekuna SKO lub rodziców.

Oprocentowanie wynosi 5% w skali rocznej do kwoty 2,5 tysiąca i 2% powyżej tej kwoty. Kapitalizacja odsetek jest co tydzień.

W serwisie sko.pkobp.pl dzieci będą mogły w bezpieczny sposób zarządzać swoim kontem:

– podglądać stan środków,

– historię oszczędzania i wyliczać zysk.

oprac. Agnieszka Skała

Opiekun SKO