Wyrónienie w konkursie plastycznym w Kołaczycach

Diana Dańczak na konkursie plastycznym w Kołaczycach

21 czerwca 2016 r. uczennica klasy szóstej naszej szkoły Diana Dańczak, wzięła udział w międzygminnym etapie Konkursu Plastycznego „Słoneczne dni”, organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki” w Jaśle.Diana kon odnaw.energ.

Diana została zaproszona do udziału w konkursie wraz z 22 zwycięzcami eliminacji gminnych. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej o tematyce ekologicznej, pt. „Świat wykorzystujący odnawialne źródła energii w przyszłości”. Prace miały promować odnawialne źródła energii, w szczególności zaś energię słoneczną oraz ukazać korzyści dla człowieka i środowiska związane z jej wykorzystaniem w codziennym życiu.

Uczennica nasza zdobyła w konkursie wyróżnienie. Jej opiekunem była Elżbieta Pyzik.

Impreza plenerowa odbywała się na stadionie MKS Ostoja w Kołaczycach i obejmowała, oprócz konkursu plastycznego, takie atrakcje jak:

• bieg finałowy zwycięzców eliminacji „biegu po słońce”
  • gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
  • pokazy i miniwarsztaty sztuki cyrkowej
  • naukę praw fizyki – instalacje zabawek konstrukcyjnych
  • występy dziecięcych grup tanecznych i wokalnych
  • wypuszczanie w niebo balonów napełnionych helem