Obchody 11 listopada

11 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego jako poczet sztandarowy reprezentowali społeczność naszej szkoły podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Rozpoczęły się one na  rynku w Dębicy występem grupy Safo, przemówieniami władz miasta i hymnem państwowym. Tę część uroczystości  zakończył koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Następnie złożono wiązanki kwiatów przy Dębach Pamięci, Memoriale Smoleńskim, Pomniku Jana Pawła II i przed Krzyżem Solidarności, po czym zgromadzeni udali się do kościoła Świętej Jadwigi na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Oficjalne uroczystości zakończyły się  modlitwą pod figurą Matki Bożej Niepokalanej na Placu Gryfitów, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

oprac. Joanna Sosin

zdjęcia Małgorzata Wegrzyn