Pamiętamy o Katyniu

10 kwietnia 2015 r. na Placu Mikołajkowów odbyła się uroczystość upamiętniająca 75  rocznicę zbrodni katyńskiej i 5 rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której uczestniczyli mieszkańcy Dębicy, władze miejskie, gminne i powiatowe. Zgromadzeni oddali hołd pomordowanym 75 lat temu w Katyniu i uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej sprzed 5 lat.

Podczas uroczystości wystąpiła grupa Safo, młodzież z Miejskiego Gimnazjum nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im.Króla Władysława Jagiełły. Delegacje władz miejskich i powiatowych, stowarzyszeń i związków kombatanckich złożyły wiązanki kwiatów na pomnikach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej oraz zbrodni katyńskiej.

Uroczystości na Placu Mikołajkowów upamiętniające zbrodnię katyńską odbyły się już po raz siódmy. W 2009 i 2010 r. zasadzone  zostały tutaj tzw. Dęby Pamięci.  Inicjatorami powstania tego miejsca pamięci była społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Naszą szkołę reprezentował podczas uroczystości Samorząd Uczniowski ze sztandarem szkoły.

oprac: Joanna Sosin