Walentynki

Walentynki (ang. Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień poprzez zorganizowanie poczty walentynkowej. Samorząd uczniowski zatroszczył się o to, aby walentynkowe kartki, pisane nie tylko w języku polskim ale również angielskim, a także drobne upominki trafiły do adresatów będąc wyrazem jeśli nie miłości, to na pewno wielkiej sympatii :)))

oprac. Joanna Sosin

opiekun SU