Góra grosza

góra groszaSamorząd Uczniowski włączył się do charytatywnej akcji Góra Grosza. Polega ona na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski w dniach od 24 listopada do 5 grudnia br. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.

Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. A najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom, że to same dzieci mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.
Dotychczas zebrano ponad 26 milionów złotych, dzięki czemu  ponad osiem tysięcy dzieci otrzymało pomoc.

W naszej szkole uzbieraliśmy ważącą kilka kilogramów górę grosza o wartości blisko 200 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!!