Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Sprzedaż cegiełek

fund pomozWspółpraca z Fundacją „Pomóż i Ty”

Już po raz szósty wolontariat przyłączył się do akcji „Szkoło – pomóż i Ty”, zorganizowanej przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.

 Przesłanie tej organizacji to pomoc środowisku osób niewidomych i niepełnosprawnych w szeroko rozumianym aspekcie, a mianowicie walka o ich prawa, reprezentowanie środowiska na forum publicznym, pomoc finansowa, pomoc rzeczowa, opieka społeczna, integracja środowiska i aktywizacja ich działań.

Drugim nadrzędnym celem organizacji jest wpływanie na pozytywne postawy obywateli w stosunku do ludzi potrzebujących, kreowanie postaw obywatelskich mających na celu pomoc środowisku osób dotkniętych cierpieniem i chorobą. Tworzenie klimatu dla ludzi, potrzeby społecznej przynależności, bycia potrzebnym.

Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiak. który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Kamil jest bardzo pogodny i otwarty pomimo własnych ograniczeń. Każdego dnia stawia czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych tj. „PCEye GO”. Koszt „PCEye Go” – ok. 22 000 zł przewyższa możliwości finansowe rodziny Kamila, dlatego od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu zależeć będzie jego edukacja.

Naszym zadaniem jest rozprowadzanie cegiełek, z których całkowity dochód przeznaczony jest właśnie na wspomniany cel.

oprac. Teresa Otulska