Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Akademia Aquafresh

W oddziałach zerowych po raz kolejny został zrealizowany

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”

i ustanowiliśmy REKORD GUINNESSA!!

W IV edycji programu dzieci zrealizowały szereg zajęć edukacyjnych. Ich celem było nauczenie zasad higieny jamy ustnej poprzez zabawę oraz regularne zajęcia praktyczne. Dzięki temu  możliwe będzie zmniejszenie ilości dzieci z próchnicą i wykształcenie w nich nawyku codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

Podczas zajęć dzieciom towarzyszyli bohaterowie Pastusiowej Krainy: Zębuś, Szczotkuś, Milky, Billy, Lilly oraz Robaczek Próchniaczek.

Poprzez udział w tym programie dzieci poznały budowę jamy ustnej, zapoznały się z racjonalnymi zasadami żywienia, nauczyły się prawidłowo szczotkować zęby i określać stopień zużycia szczoteczki do zębów. Dzięki projekcjom filmów edukacyjnych przedszkolaki oswoiły się z koniecznością wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Ponadto 30 września wzięliśmy udział w biciu  Rekordu Guinnessa w największej ilości dzieci myjących jednocześnie zęby, który udało się pobić! Jednocześnie w całej Polsce
o godzinie 12.00 – 313328 dzieci myło zęby. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat.