IX edycja Konkursu „Niech bije zielone serce Ziemi”

Uczestnicy zmierzyli się w tym roku z następującymi zadaniami:

1. Wykonanie plakatu z hasłem, którego tematem były zagadnienia związane ze sposobami: oszczędzania energii elektrycznej, oszczędzania wody, zapobiegania marnowaniu żywności.

Najlepsze prace wykonali: Michał Jarząb SP Nagawczyna, Paulina Sas SP 8, Krystian Szymaszek SP Stobierna, Wiktoria Kuma SP 10, Oliwia Opozda SP 11

2. Napisanie testu wiedzy z zakresu przyrody i ekologii obejmującego wiadomości z programu nauczania zintegrowanego dla klas I-III oraz wykraczające poza ten obszar, dotyczące – tak zwanej – wiedzy ogólnej w kategoriach przyrodniczych, dostępnej dzieciom z książek przyrodniczych i różnorakich programów edukacyjnych.

Najwyższą lokatę zajęli: Mikołaj Maciejczyk SP 10, Karolina Michoń SP Gumniska, Kacper Gwóźdź SP Zawada, Karolina Stanek SP Podgrodzie, Bartosz Węgrzyn SP 11

3. Ekologiczny Pokaz Mody, który w tym roku  polegał na zaprezentowaniu przez poszczególne dzieci stroju codziennego, sportowego,  szkolnego lub wieczorowego (do wyboru) wykonanego z różnego rodzaju odpadów oraz krótkiej, humorystycznej charakterystyki tego ubioru.

W najciekawszych strojach wystąpili: Wiktoria Lis SP Nagawczyna, Kinga Ochab SP Pustków, Paulina Tokarz SP Zawada, Kacper Czudecki SP zawada, Zuzanna Pluta SP 11, Wiktoria Molczyk SP 10, Julia Florka SP 10, Julia Dobrowolska SP Stasiówka

Wszystkie kreacje były wyjątkowe i wybór najlepszych był niezwykle trudny!

Wszystkim uczestnikom Konkursu, a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.