VII edycja konkursu „Niech bije zielone serce Ziemi”

28 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy miała miejsce

VII już edycja Gminnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego „Niech bije zielone serce Ziemi”

pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębica, Wójta Gminy Dębica i Nadleśnictwa Dębica, przeznaczonego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Konkurs obejmował 2 kategorie. Każda szkoła mogła wziąć udział we wszystkich lub w wybranej kategorii:

1.  Plakat „Polskie chronione zwierzę lub roślina” – należało wykonać plakat dowolną techniką w formacie B2 (50cmx70cm):  wybrane zwierzę lub roślinę trzeba było krótko opisać, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc występowania i przyczyną objęcia ochroną. Plakat nie mógł być wykonany z użyciem gotowych materiałów ( wycinków, wydruków, zdjęć itp.).
  2. Test wiedzy z zakresu przyrody i ekologii – uczniowie musieli zmierzyć się z 22 trudnymi zadaniami, do wykonania których niezbędne było posiadanie nie tylko wiadomości objętych programem nauczania zintegrowanego dla klas I-III, ale również  wykraczających poza ten obszar, dotyczących – tak zwanej – wiedzy ogólnej w kategoriach przyrodniczych, dostępnej dzieciom z książek i różnorakich programów edukacyjnych.

W Konkursie wzięło udział 200 dzieci z 17 szkół powiatu dębickiego: SP 2 Dębica, SP 3 Dębica, SP 5 Dębica, SP 8 Dębica, SP 9 Dębica, SP 10 Dębica, SP 11 Dębica, SP 12 Dębica, SP Nagawczyna, SP Podgrodzie, SP Gumniska, SP Stasiówka, SP Zawada, SP Stobierna, SP Pustków Osiedle, SP Pustków, SP Brzeźnica.

Sponsorami nagród i poczęstunku dla uczestników byli: Burmistrz Miasta Dębicy, Nadleśnictwo Dębica,, Wójt Gminy Dębica, Stowarzyszenie „Dziesiątka”, Zakład Produkcyjno-Naprawczy TABOR, Zakład Gospodarowania Odpadami w Paszczynie, Cukiernia „Michalik” J i M. Michalików, Cukiernia „Marika” p. Adama Nykla, Cukiernia „Wiktor” p. J.Wiktora,,Piekarnia p. Beaty Tyksińskiej, Wytwórnia Napojów Chłodzących  ROJAN p. Jana Cebuli.

Wręczono 85 nagród książkowych: encyklopedii, albumów,  leksykonów przyrodniczych i przewodników (za I, II i III miejsca oraz za wyróżnienia):

Oto lista laureatów VII edycji Konkursu:

w kategorii  „Plakat”: Sara Sokołowska  SP 11, Justyna Puzon SP Nagawczyna, Sebastian Szpara SP 10, Milena Dobrowolska SP 3, Ada Chrobak SP 5, Natalia Bąk SP 9, Patryk Szymaszek SP 10, Krzyś Malata SP 10, Julia Mazur SP 5, Monika Sarama SP 5, Sebastian Mordel  SP Zawada, Wiktoria Misiura SP Zawada

w kategorii  „Test wiedzy”: Radosław Cacała SP 3, Patrycja Krzemień SP Zawada, Gabriela Moraniec SP 8, Katarzyna Wójcik SP Brzeźnica, Maciej Falarz SP Podgrodzie, Dawid Gwóźdź SP Brzeźnica, Patryk Lesiak SP Stobierna, Krzysztof Malata SP10, Julia Ciombor SP Gumniska, Gabriela Golęba SP Podgrodzie, Karol Mazur SP Nagawczyna, Marcelina Lipa SP Pustków, Ewelina Zając SP Stasiówka, Milena Dobrowolska SP 3, Mateusz Skowron SP11