W oddziałach zerowych po raz kolejny został zrealizowany Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci, poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne.

W ramach realizacji założeń programu, dzieci uczestniczyły w  cyklu zajęć prowadzonych przez wychowawczynie grup P. Małgorzatę Krzyś oraz P. Izabelę Bonar, korzystających z pakietu materiałów edukacyjnych, przesłanych przez organizatora.

Podczas wszystkich zajęć, dzieciom towarzyszyli bohaterowie Akademii Aquafresh – Pastusie Lilly, Billy i Milky ,Szczotkuś, Zębuś oraz Robaczek Próchniaczek.

W trakcie realizacji programu, przedszkolaki zdobywały naklejki – nagrody, które wklejały do Dyplomu Pastusiowego Przyjaciela. Dyplom ten, jest potwierdzeniem wiedzy, jaką zdobyły dzieci w trakcie realizacji zagadnień programu profilaktyki stomatologicznej. Wierzymy, że zdobyta wiedza, będzie wykorzystywana przez dzieci w życiu codziennym, a wtedy główne założenie programu zostanie w pełni osiągnięte.

W ramach realizacji programu, dzieci odwiedzą w najbliższym czasie zaprzyjaźniony gabinet stomatologiczny, pani Anny Przybyło.

Podsumowaniem wiedzy jaką uczniowie zdobyli podczas realizacji zagadnień programu, było wykonanie plakatów, pt. „Każdy z nas wie, jak z Pastusiami o ząbki dbać swe!”

Zdjęcie jednego z wykonanych przez dzieci plakatów, zostało przesłane do organizatora, i będzie brało udział w konkursie przewidzianym dla wszystkich uczestników programu. Główna nagrodą w konkursie jest fantastyczny PLAC ZABAW!

Wszystkich rodziców zachęcamy do odwiedzenia strony www.akademia-aquafresh.pl, i zapoznania się z materiałami tam zawartymi, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Zachęcamy również do odwiedzenia Galerii Prac przedszkolaków, gdzie znajduje się praca wykonana przez nasze dzieci. Od 3 grudnia rozpocznie się głosowanie internautów na nadesłane prace.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do głosowania na naszą pracę!