Dzień Babci i Dziadzia

„Kalendarz kartek ma dużo.

Jedne szumią deszczem i burzą

inne pełne są słońca po brzegi

a niektóre przesypane śniegiem.

Te są najpiękniejsze, choć mroźne bywają.

Pośród zimowych kartek

mamy Wielkie Święto.

W czasie białej, pięknej zimy,

wypada Święto Babci i Dziadzia.”

Od wielu już lat, nasi najmłodsi koledzy, zapraszają w styczniowe, mroźne dni, swoje ukochane Babcie i Dziadziów, aby przybyli do naszej szkoły. Celem tego zaproszenia  jest wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadzia.  Jest to niezwykle ważne i wzruszające spotkanie dla obu stron – zarówno dla dzieci, jak i dla drogich seniorów.

22 stycznia gościli w naszej szkole, dziadkowie dzieci z oddziału 0 „A”. Babcie i Dziadziowie obejrzeli przedstawienie pt. „Zimowe życzenia”, na które składały się wiersze, piosenki, tańce, życzenia. Dzieci wręczyły swoim najbliższym, własnoręcznie wykonane aniołki.

Tydzień później 29 stycznia, życzenia swoim  babciom i dziadziom składały dzieci z grupy 0”B”, wraz z wiązanką wierszy i piosenek. I tym razem mili goście zostali obdarowani upominkami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci.

Dzieci do tego ważnego wydarzenia przygotowały wychowawczynie  –

p. M Krzyś oraz p. I. Bonar, które bardzo serdecznie dziękują Wszystkim Babciom i Dziadziom za przybycie.