Luty 2018
« Sty

W drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012, dzieci z oddziałów zerowych oraz klas I – III, raz w miesiącu będą oglądały przedstawienia teatralne, przygotowywane przez artystów ze studia ART-RE z Krakowa.

Repertuar przedstawień będzie zróżnicowany. Artyści wystawią przed naszą szkolną publicznoścluty-116.jpgią, znane baśnie, legendy polskie, bajki. Dzieci będą miały możliwość występowania wraz z aktorami i współtworzenia przedstawienia. Mamy nadzieję, że te przedstawienia teatralne, będą dla naszych uczniów interesującą i pouczającą formą spędzenia czasu. W pewien sposób uwrażliwią i przygotują dzieci na tę formę sztuki, jaką jest teatr, będą kształtowały człowieka kulturalnego.

Pierwszym ze spektakli, jaki obejrzały dzieci, było przedstawienie pt. „Skrzat Titelitury”, oparte na baśni Braci Grimm. Dzieci od początku przedstawienia, bardzo żywo reagowały na wszystko to, co działo się na scenie. Śmiało podejmowały dialog z aktorami. Wybrane przez aktorów dzieci pięknie wchodziły w przydzielone im role. Wszystkim widzom przedstawienie bardzo się podobało. Dzieci były pod wrażeniem scenografii, gry aktorów, muzyki.

Z niecierpliwością oczekujemy następnego spektaklu, który odbędzie się w marcu. Zobaczymy wtedy piękną legendę „Wars i Sawa”.

19 marca 2012r. uczniowie klas 0-3 obejrzeli kolejne przedstawienie teatralne. Tym razem była to legenda „Wars i Sawa”.

Tekst M. Krzyś

zdjęcia M. Węgrzyn