„Ja mały uczeń tej szkoły,img_1011

przyrzekam wszystkim dorosłym,

szczególnie mamie i tacie,

że będę się pilnie uczył,

wypełniał wszystkie obowiązki

i zadania ucznia tak,

aby przynieść zadowolenie

sobie i rodzicom.

Obiecuję godnie i kulturalnie

się zachowywać

oraz szanować wszystkich dorosłych,

jak przystało na wzorowego ucznia

tej szkoły”.

13 października 2010 roku miało miejsce w naszej szkole Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 10. Uroczystość poprowadzili starsi uczniowie z Samorządu Szkolnego. Dzieci z klasy I zaprezentowały zaproszonym gościom, nauczycielom  i rodzicom krótkie przedstawienie pt. „Smerfy idą do szkoły”, w którym z uroczych, ale swawolnych niebieskich ludzików zmieniły się w przykładnych pierwszoklasistów. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po artystycznych popisach złożyły uroczyste ślubowanie, a pan dyrektor Mariusz Zając dokonał pasowania wielkim, czerwonym ołówkiem. Na nową drogę uczniowskich trudów wszystkim pierwszakom udzielił kapłańskiego błogosławieństwa nasz ksiądz katecheta. Rada Rodziców ufundowała dzieciom książki i pamiątkowe dyplomy. Do życzeń dołączyła słodki upominek ufundowany przez Samorząd Uczniowski. Nowo pasowani uczniowie SP nr 10 wspaniale prezentowali się na zdjęciu w niebieskich biretach – nazwanych przez nich „czapkami mądrości”. Niech więc mądrości starczy im na długo!

Powodzenia w szkole, Pierwszaki!!!

Agata Bukała wych kl.I