Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

24 marca 2010 w Domu Kultury „Mors” odbyła się VIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie rejonu Dębica. W związku z tym, że sieć dębicka obchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia, uroczystość miała charakter szczególnie uroczysty.

Chętne placówki prezentowały efekty swojej dotychczasowej pracy podczas barwnego przemarszu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I, którzy w odświętnych strojach nieśli hasło „ W DZIESIĄTCE ZDROWO ROŚNIEMY, BO OWOCE I WARZYWA JEMY”.

Gdy nasi „pierwszoklasiści” prezentowali się na scenie koordynator sieci SZPZ p. Anna Szczepanik odczytała o szkole następującą informację: „Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 rozumieją konieczność zdrowego odżywiania, znają najważniejsze składniki pokarmowe niezbędne dla organizmu. Wykonują, estetycznie podają i jedzą zdrowe kanapki, sałatki, surówki i soki.

Efektem działań jest to, że Szkoła Podstawowa Nr 10 dwukrotnie była grantobiorcą Firmy Danone, realizując autorskie programy prozdrowotne: „Zdrowe posiłki dla wszystkich” i „Dla każdego coś zdrowego”.

Delegację naszej szkoły na Konferencje stanowili:

p. Grzegorz Matłok – dyrektor SP 10

p. Małgorzata Węgrzyn – koordynator SzPZ

p. Beata Tomasiewicz – przedstawiciel nauczycieli

p. Barbara Pieniążek i p. Elżbieta Andreasik – przedstawiciele Rodziców

uczniowie:

Natalia Hajdon z klasy VI,

Angelika Andreasik,  Sandra Bielak,  Gabriela Czajka,  Kacper Gochowski ,  Jakub Kałuża,  Oliwia Pieniążek,   Aleksander  Stanoch, Tymon  Stepaniak,  Dagmara  Surdel,  Oliwia  Woźny,   Liwia Zięba z klasy I