Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Ferie zimowe w szkole

Dla wielu uczniów ferie są czasem zmarnowanym.  Ze względów finansowych nie mają oni możliwości skorzystania ze zorganizowanej formy wypoczynku. Dlatego większość z dzieci zmuszona do pozostawania w domu biernie spędzania czas przed telewizorem czy komputerem. W tym roku dzięki zaangażowaniu nauczycieli, p. A. Skały i p. D. Cebuli, oraz wsparciu finansowym rodziców i MZO w Dębicy uczniowie naszej szkoły bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili pierwszy tydzień ferii. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje.

W pierwszym dniu uczniowie oglądnęli w kinie „Śnieżka” , film „ Artur i zemsta Maltazara”.Następnie po powrocie do szkoły i spożyciu drugiego śniadania rozpoczęły się zabawy integrujące grupę. W kolejny dzień dzieci rozpoczęły od zabaw na basenie krytym w Ropczycach. Później chętni uczniowie wykazywali się umiejętnościami artystycznymi w konkursie plastycznym „Witaj Wiosno!” W środę uczestnicy zimowiska zmierzyli się w konkurencjach sportowych, grach planszowych i zabawach z komputerem.

Główną atrakcją zimowiska był kulig połączony z zabawami na śniegu: lepieniem bałwana, rzutami śnieżkami do celu. Kulig zakończył się pieczeniem kiełbasek na grillu i wspólnym śpiewaniem piosenek.

Ostatni dzień zimowiska uczniowie spędzili na lodowisku. Humor i dobra zabawa dopisywała wszystkim uczestnikom zimowiska. Na zakończenie „ferii w szkole” opiekunowie zabrali swoich wychowanków na wieeelką pizzę… Każdy uczestnik odchodząc do domu zabrał ze sobą drobny upominek, który będzie mu przypominał o wspólnie spędzonych chwilach…