Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Wycieczka do Zatoru

            8 czerwca 2018 roku klasa V „b” uczestniczyła w wycieczce do Zatoru. Celem  wyjazdu było rozwijanie zainteresowań mitologią, dinozaurami oraz integracja zespołu klasowego i popularyzowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Przygodę w Zatorze rozpoczęliśmy od zwiedzania „Domu do góry nogami” oraz parku owadów. Następnie udaliśmy się do Dinozatorlandu, gdzie znajdują się największe w Polsce ruchome dinozaury. Mogliśmy je obejrzeć, dotknąć i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Następnie udaliśmy się do kina 5D, w którym obejrzeliśmy krótki film o dinozaurach przedstawiający historię życia tych stworzeń na Ziemi. Seans dostarczył nam niezapomnianych wrażeń w postaci efektów specjalnych. Po filmie kolejka zawiozła nas na smaczny obiad do Karczmy RIVER PARK. Kolejnym punktem programu był Park Mitologii. Tu wysłuchaliśmy opowieści o różnych postaciach mitologicznych, które znajdują się na wodzie  i obejrzeliśmy je płynąc gondolą. W parku oglądaliśmy również „tańczące fontanny”, wspinaliśmy się w parku linowym,  bawiliśmy się na placu zabaw. Dla ochłody jedliśmy lody, urządziliśmy również bitwę balonami wypełnionymi wodą. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej, ponieważ czekały na nas kolejne zabawy w Lunaparku. Tam mogliśmy korzystać z różnych atrakcji (karuzela, salony gier, gokarty, strzelnice, place zabaw itd.) Czas minął bardzo szybko, była piękna pogoda, a humory nam dopisywały. Wycieczka była bardzo udana. Ciekawe dokąd pojedziemy w przyszłym roku?

oprac. Joanna Sosin (wychowawczyni)