Daily Archives: 06/10/2017

W piątek 6 października dzieci z zerówki świętowały Dzień Uśmiechu. Najpierw wysłuchały humorystycznego wiersza o Kaczce Dziwaczce, rozwiązywały zagadki, a następnie wykonały wesołe buźki, które później rozdawały uczniom i nauczycielom idąc w uśmiechniętym korowodzie.
Za nami kolejna akcja Sprzątania Świata, która odbyła się pod hasłem:
„Nie ma śmieci – są surowce”.
Uczestnikami akcji byli uczniowie kl. VIIb, którzy wraz z wychowawcą Marią Ochab zbierali różne rodzaje odpadów w okolicy szkoły. Uczniowie zaopatrzeni w rękawice  i foliowe worki w dobrych humorach wykonali zadanie.
Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko i o czystość otoczenia.kosze
Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziny do właczenia się w comiesięczne zbiórki surowców wtórnych (plastikowych butelek PET i makulatury) oraz segregację śmieci w nasze szkole do odpowiednich koszy na korytarzach i w salach lekcyjnych.

Nasza ZIEMIA – DZIĘKUJE!

Oprac. Maria Ochab

nauczycielka przyrody i biologii

Już w najbliższy wtorek 10 października

ruszamy ze zbiórkami makulatury i butelek PET

w godz.: 7:15- 8:15Harmonogram zbiorek 17.18pocz

Dodatkowo codziennie możesz przynieść
  • nakrętki i wrzucić je do „kosza piłki” przy szatniach
  • baterie i wrzucić je do odpowiednich zielonych wiaderek
  • książki (przeczytane, ale jeszcze w dobrym stanie) do biblioteki

Pamiętaj „Elektrośmieci nie wyrzucaj do śmieci”

Kolejne zbiórki we wtorki 7 listopada i 12 grudnia 2017r.

Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY!!!