W szkole funkcjonuje oddział przedszkolny. Zajęcia z wychowawcą klasy trwają pięć godzin (8:00 – 13:00).

Uczniowie szkolnej zerówki bawią się i uczą w ładnej, kolorowej, dobrze wyposażonej sali, która jest dostosowana do dzieci w wieku 5 lat.  Znajduje się w niej kącik książek i czasopism dziecięcych, wiele różnorodnych gier, klocków, układanek, które pozwalają miło spędzić czas i rozwijać zainteresowania dzieci. Każda sala wyposażona jest w toalety.

Zajęcia w „zerówce” prowadzone są w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego, w ramach której zapewnia się opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa oraz tworzy warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie „gotowości szkolnej”.

Nasze zajęcia są różnorodne, często przeplatane zabawami ruchowymi, ćwiczeniami na dywanie, tańcem,  gdyż wiemy, że dzieci w tym wieku mają naturalną potrzebę ruchu. Słuchamy muzyki relaksacyjnej, śpiewamy,  gramy na instrumentach perkusyjnych, korzystamy z chusty animacyjnej czy tuneli. Uczymy się pracy zespołowej i wdrażamy do wzajemnej pomocy. Bardzo lubimy „iskierkę na dzień dobry”
i rozmowy w kręgu. Codziennie pamiętamy o uśmiechu i „magicznych” słowach.

Podczas zajęć korzystamy z rozmaitych metod i form pracy. Chętnie malujemy  farbami, wyklejamy, wycinamy, wydzieramy przy użyciu różnych materiałów. Dzięki temu rozwijamy sprawność manualną i przygotowujemy się do nauki pisania.

Uczestniczymy w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej, korzystamy z sali zabaw, gdzie uczymy się współpracować w zespole oraz rozwijamy fizyczne zdolności.

Zaspokajamy naturalną ciekawość poprzez czytanie opowiadań, projekcję różnych filmów, interesujące eksperymenty, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki.

W trakcie roku szkolnego obchodzimy klasowe i szkolne uroczystości: rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Nauczyciela, 11 Listopada,  Andrzejki, spotkanie ze Świętym Mikołajem, Jasełka, klasową Wigilię, Zabawę Karnawałową, Dzień Babci i Dziadka, dzień Wiosny, 3 Maja, Dzień Dziecka, dzień Mamy i Taty. Chętnie bierzemy udział w życiu szkoły uczestnicząc w różnorodnych akcjach charytatywnych, apelach, imprezach, zbiórkach baterii, makulatury i plastikowych butelek, akcji „Góra grosza”, zbiórce WOŚP, itp. Pamiętamy o Światowym Dniu Misia, spotykamy się z ciekawymi ludźmi np. policjantem, strażakiem, dentystą. Uczestniczymy w lekcjach religii, zajęciach logopedycznych oraz nieodpłatnie z lekcji języka angielskiego.

Dodatkowo do tej pory braliśmy udział w programach edukacyjnych tj.: Akademia Aquafresh,Czyste powietrze, Akademia Misia Haribo.

Praca jaką wykonujemy w naszej zerówce przygotowuje dzieci do pójścia do klasy  pierwszej  i sprawia, że START nie jest przykrą koniecznością pełną frustracji i niepewności a emocjonującym przeżyciem zaspokajającym potrzeby prawidłowo rozwijającego się dziecka.

„W zerówce lubimy się bawić”

„Pracujemy przy stolikach”

„Lubimy sport”

„Każdego dania robimy coś ciekawego”

„Pamiętamy o ważnych dniach”

„Bierzemy udział w szkolnych imprezach i wycieczkach”

oprac. Iwona Lawera-Bal(wychowawca oddziału Oa)

Izabela Bonar (wychowawca oddziału Ob)

Zobacz prezentację z pierwszwego roku w budynku przy ul. Huberta Wagnera

i gdy byliśmy jeszcze w starym budynku przy ul. Kwiatkowskiego.